+905325266588
bilgi@odevtezproje.com

Tez formatlama: Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yapılır

tez formatlama

Tez formatlama nedir, nasıl yapılır, ücretleri kaç lira tüm bu merak edilen konuları bu yazıda bulabilirsiniz. Tez yazımında önemli aşamalardan biri de yazılan tezi standart hale getirmek için tez yazım kurallarına göre düzenleme işlemidir. Lisans, yüksek lisans, bitirme tezi yanında proje yazan öğrencilerin de proje düzenleme yapmaları gerekir.

Tez formatlama nedir

Üniversite tez yazım kılavuzundaki adımların teze uygulanmasına denir. Her üniversite bazen fakülte ve enstitüler farklı yazım kılavuzu yayınlayabilir. Standart kılavuz olmadığı için öğrencilerin mutlaka hangi kılavuza göre düzenleme yapmaları gerektiğini bilmeleri önem taşımaktadır.

Tez düzenleme nasıl yapılır

İlk önce doğru yazım kılavuzunu bilgisayarınıza indirin. Word programında tezinizi açın. Adım adım formatlamayı yaparak ilerleyin. Sayfaların numaralandırması, kenar boşlukları, içindekiler sayfası gibi tüm maddeleri tezinizde uygulayarak sonlandırabilirsiniz.

Tez formatlama programı

Tez düzenleme programı olarak word kullanılmaktadır. Bunun için iyi derecede word microsoft programını kullanmanız gerekir. Eğer kullanamıyorsanız, bizden destek alabilirsiniz. Uygun ücretlerde düzenlemeyi yaparak teslim ediyoruz.

Tez formatlama fiyatları

Bazı yerler, sayfa başı ücretlendirmesi yapmaktadır. Biz tezin geneline tek fiyat vermekteyiz. 100-200 TL arasında değişen ücretlerde tez düzenlemesi yapmaktayız.

İşleyiş nasıl

Öncelikle bize tezinizi ve üniversitenizin yazım kılavuzunu yollamanız gerekir. Aynı gün içinde size teslim etmekteyiz.

Related Post

Tez Hazırlama Aşamaları Nelerdir

Tez hazırlama aşamaları nelerdir? Tez hangi bölümlerden oluşur, tez bölümleri nelerdir? Tez yazmak isteyen tüm öğrencilerin bilmesi gereken konuların başında, tez yazımında hangi süreçlerin olduğudur. Bu yazıda bu aşamalardan bahsedeceğiz.

intihal raporu

İntihal Raporu [ İntihal nedir, intihal raporu nasıl alınır]

İntihal raporu nedir, ne işe yarar, nasıl alınır, ücretsiz programlar nelerdir, en iyisi hangisi, intihal oranı kaç olmalı, nasıl yorumlanır, düzenleme nasıl yapılır, tüm bu sorulara bu makalede cevap bulacaksınız.

Akademisyenin kaleminden: 4 adımda tez nasıl yazılır

4 adımda tez nasıl yazılır makalesini sizler için kaleme aldım. Bu yazıda sizlere, bir lisans ve yüksek lisans tezinde hangi bölümlerin olması gerektiği, bu bölümleri yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiği

WhatsApp'tan yazın