Bitime tezi nasıl yazılır, en çok sorulan sorulardan biridir. Lisans öğrencilerine dört yıl boyunca aldıkları eğitimde öğrendikleri bilgileri akademik dille yazmaları beklenir. Temel olarak tez yazım kurallarına uygun formatta yazılması gerekmektedir. Aşağıda bunun temel olarak nasıl olacağını belirtmek isterim.

Bitirme tezi yazılır

Üniversite tez hazırlama merkezi lisans düzeyindeki öğrencilere bitirme tezi yazmada destek vermektedir. Ücretsiz olarak tez konusu, bitirme tez örnekleri vermekteyiz. Lisans düzeyindeki tüm üniversite öğrencilerine fakülte ve bölüm bakmadan en uygun ücretlerden hizmet vermekteyiz.

Bitirme tezi nedir

Lisans öğrencilerinin dört yıllık fakülteden mezun olmaları için hazırlamakla yükümlü oldukları akademik araştırma yazısına denir. Birçok öğrenci bilmediği için nasıl yazıldığını kısa süre içinde öğrenmesi zorunludur. Bunun için öncelikle lisans bitirme tezi örnekleri ile ilgili yazıyı okuması gerekir.

Bitirme tezi nasıl yazılır

Mezun olabilmek için tüm öğrencilerin bilmesi gereken konulardan biri de nasıl hazırlanacağını iyi öğrenmeleri gerektiğidir. Kısaca burada ne yapmanız gerektiğini, süreci özetlemek istiyorum. Üniversiteniz tarafından size bir danışman hoca verilecektir. Tüm aşamalarınızı bu danışman yönetecek. Size öncelikle tez konusu bulmanızı isteyecek. Araştırma yaparak hocanıza onaylattırdıktan sonra sizden tez öneri formunu ister. Bunu doldurup teslim etmenizden sonra, literatür taraması yapmanız gerekir.

Bu makaleyi okuyun  Tez fiyatları

Literatürde bu konu ile ilgili ne işlenmiş bunu not almanız gerekir. Bununla birlikte tez taslağı hazırlayıp vermeniz gerekir. Danışmanınız onay vermesi halinde tez yazım süreci başlar. Yazdığınız bölümleri, onaylatarak sonuca kadar ilerlersiniz. En sonunda üniversite tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yaparak çalışmanız tamamlanır. Tez danışmanı inceler ve enstitüye yollar. İntihal raporu alınır. Eğer intihal oranı %20 den yüksek çıkarsa düşürmeniz gerekir. Tekrar benzerlik raporu alınır ve düşmüşse teziniz onaylanır. Kısaca bitirme tezi nasıl yazılır, süreç bu şekilde ilerlemektedir.

Bitirme tezi nasıl hazırlanır pdf

Tez hazırlaması gereken öğrencilerin tezi nasıl yazmaları gerektiğini çok iyi bilmeleri gerekir. Sitemizde nasıl hazırlanacağı ile ilgili pdf örneklerini bulabilirsiniz. Birçok öğrenci özellikle pdf dosya olarak nasıl hazırlanacağı ile ilgili örnekleri araştırmaktadır. Bunun yanında word dosyası olarak da üniversiteler öğrenciler nasıl yapacaklarını ortaya koyan dokümanlar hazırlamaktadır. Önceliğimiz tez hazırlama durumunda olan öğrencilere destek olmaktır. Giriş bölümü nasıl yazılır, sonuç bölümünde ne olmalı, nelerden bahsetmeli gibi sorulara da yanıt vermekteyiz.

Lisans bitirme tezi örnekleri

Örnekleri burada vermek istedik. Tez örnekleri, nasıl yapılacağını öğrenmek için önemlidir. Tez yazmak isteyen öğrencilere önerimiz, tez örneklerini incelemeleridir. Bunu yapmanın temel nedeni, soyut olan bir akademik çabanın somut hale getirilmesidir. Öğrenciler, özellikle yazma ile ilgili faaliyetlerden çok hoşlanmaz. Bu konuda yeteneği olmayan öğrencileri de hesaba katarsak tez örnekleri son derece önem taşımaktadır. Lisans düzeyindeki örnekleri incelemek, şekil ve içerik bakımından neler yapılacağını görmek öğrencileri motive edecektir.

Bu makaleyi okuyun  Tez istatistik fiyatları

Bitirme tezi giriş nasıl yazılır

Giriş bölümünde ne olmalıdır, girişe nasıl başlamak gerekir, neler olması gerekir tüm bu sorulara cevap verelim. Giriş bölümü, ana konuya girmeden genel çerçevenin belirlendiği bölümdür. Genel konuya girmeden önce bölüm olduğundan okuyucu, konuya burada alıştırılır. Okuyucu, bu bölümü okuduğunda tezin neyden bahsedeceğini anlaması gerekir. Bu yüzden giriş kısmında ilk başta yazdıklarınızı, temel bölümlerde işlediğiniz konulara paralel yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bir taslak, plan dahilinde işlemeniz halinde bu sizin için daha faydalı olacaktır. Lisans bitirme tezi örneklerini inceleyerek kısaca öğrenebilirsiniz.

Bitirme tezi sonuç örneği

Sonuç bölümünde genel özet yapılır. Yeni konu, örnekler verilmez. Araştırmada ele alınan konular ve çıktıları farklı kelimeler ile yazılır. Adından da anlaşılacağı üzere, sonuç kısmı tüm yazılanların bir özeti olmalıdır. Daha önce yazılanlar farklı kelimeler ile farklı bir anlatım ile sonuçlandırılır. Bu şekilde okuyucu giriş kısmından başlayıp, sonuca gelene kadar öğrendiklerini tasdik eden bir sonuç ile karşılaşmak ister. Bu bölümde yeni şeyler söylenmez. Söylenenler tekrar edilir ve okuyucu bu şekilde ikna edilir.

Tez sonuç nasıl yazılır örnek

Örnek olarak tezde sonucun nasıl yazıldığını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bu makaleyi okuyun  İntihal Raporu [ İntihal nedir, intihal raporu nasıl alınır]

Bitirme tezi kaç sayfa olur

Net bir sayı olmamakla birlikte 40 ile 80 arasında istenmektedir. Üniversite, fakülte, bölüm ve tez danışmanına göre değişmektedir. Kaç sayfa yazmanız gerektiğini tez danışmanınıza sormanız gerekir. Tüm detayları öğrendikten sonra bitirme tezi yazılır. Bitirme tezi örnekleri için bir kaç akademik çalışma incelemeniz halinde bu konuda fikriniz olacaktır.

Tez formatlama ücretleri

Yazım süreci bittikten sonra, üniversite tez yazım kılavuzuna göre dizayn edilmesi gerekir. Başlık, sayfa ayarları, numaralandırma, kaynakça düzeni, sayfa düzeni gibi birçok yönergenin takip edilmesi gerekir. Tez düzenleme yazısını okuyabilirsiniz.

Bitirme tezi fiyatları

Danışmanlık firmaları farklı ücretlendirme politikası izlemektedir. Bazıları sayfa başına ücret verirken, bazıları da genel fiyatlandırma vermektedir.

Üniversite tez hazırlama sitesi olarak lisans öğrencilerine akademik destek vermekteyiz.

Sistem nasıl işlemektedir

Bize gerekli detayları iletmeniz gerekir. Tez konusu, sayfa sayısı, teslim tarihi, İngilizce mi Türkçe mi hazırlanacak bunları bize bildirmeniz gerekir.

Tez yazdırmak istiyorum diyen öğrencilere bitirme tezi yazılır.

 

Lisans bitirme tezi yazılır
tez yazı merkezi logo

Üniversite öğrencilerine ön lisans, lisans, yüksek lisans düzeyinde tez danışmanlığı yapmaktadır. Tez yazımı, tez düzenleme, konu bulma, istatistik spss analiz yapılmaktadır. İntihal raporu ve intihal düşürme hizmeti vermektedir. Tez yazdırmak istiyorum diyen öğrencilere kısa sürede çalışmaları teslim edilir. Lisans ve yüksek lisans tez yazdırma ücretleri için en uygun şartlarda hizmet vermektedir.

WhatsApp WhatsApp'tan yazın