Tez Hazırlama Genel Yüksek lisans tezi

Yüksek lisans tezi

Yüksek lisans tezi yazımı ile alakalı bütün üniversitelerin ya da fakültelerin kendilerine has yazım kuralları olmakla beraber genellikle akademik bir çalışma ya da yüksek lisans tezi yazılırken birtakım hususlara herkesin özen göstermesi gerekir.  Aşağıda bu hususlardan kısaca bahsedilmiştir.

Yüksek lisans tezi yazılır

Yüksek lisans tezi tez konusunu belirlemek: Yüksek lisans tezi tez konusunu seçerken alakalı dallar ile ilgili olduğunuz konuyu seçmeye özen göstermelisiniz. Yüksek lisans tezi tez tez konusunu belirlerken çalışmayı düşündüğünüz konu ile alakalı literatür araştırmasını evvelden hazırlayın.  Bu hususta yeterince kaynağın bulunup bulunmadığının tespit edilmesi epeyce yararlı olacaktır. Bu anlamda Yüksek Lisans Tezi çalışmasını hazırlayacak olan danışmanınızla beraber çalışmayı düşündüğünüz araştırmayı belirli bir çerçeveye sığdırmanız oldukça önemlidir.

Yüksek lisans tezi

Tezin amacının saptanması: Herhangi bir akademik çalışma veya tez belirli bir amaca ulaşmak için hazırlanır. Bu anlamda çalışmanın hedefinin tespit edilmesi bu amaca ulaşırken size rehberlik edecektir. “Bu araştırmayı neden yapıyorum?” sorusuna vermiş olduğunuz cevap araştırmanın hedefidir.

Konu ile alakalı kaynak taraması: Yüksek Lisans Tezi çalışmasında konunu ile alakalı biçimde tarama yapmak ve bu taramaların sonucunda kaynak oluşturmak tezi hazırlamanın en büyük kısmını oluşturmaktadır. Zira tezlerde veya akademik araştırmalarda esas hedef bilime katkıda bulunmaktır. Bundan dolayı da konunuz ile alakalı mümkün olduğunca çok kaynağa tez yazdırma forumlarından ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Tarama neticesinde oluşturulan kaynaklardan alınan bilgilerin sonrasında içerik hazırlamak için yapacağınız araştırmayı yaparken size epeyce kolaylık sunacaktır. Tez yazdırmak istiyorum diyorsanız öncelikle tezinize başlamak için dikkat etmeniz gereken mühim konulardan birisi de tezinizin kaç bölümden oluşacağı ve hangi bölümde hangi konuların bulunacağına hususudur.

Yüksek lisans tezi fiyatları

Tezini bu biçimde hazırlamak Yüksek Lisans tezinizin iskeletini oluşturacak ve dolayısı ile de bunun sonrasında ne yapacağınızı net biçimde ortaya koyacaktır. Bu anlamda kaynak taraması sizin rehber ışığınız olacaktır.

Yüksek lisans tez yazdırma fiyatları bugün oldukça talep gören tez türleri arasında yer almaktadır. Tezin sayfa sayısı, durumu, çeviri yapılıp yapılmayacağı ile alakalı hususlar, tercih edilen konunun kaynak bulunmasına uygun olup olmaması gibi pek çok etken yüksek lisans tez fiyatları konusunda etkili olmaktadır.

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?