Tez Hazırlama Genel Lisans tezi nedir, lisans tez nasıl yazılır

Lisans tezi nedir, lisans tez nasıl yazılır

Lisans tezi nedir, lisans tezi nasıl yazılır, tez yazma programları nelerdir, ne kadar sürede yazılır, hepsini sizin için bir araya getirdik.

Lisans tezi nedir

4 yıllık eğitim alan öğrencilerin aldıkları eğitim ile uyumlu konu belirleyip yaptıkları bilimsel araştırmaya denir. Lisans tezlerinde öğrencilerden literatüre yeni konu kazandırmaları beklenmez. Yapılmış çalışmaları ele alan derleme hazırlamaları beklenir. Tüm bunları yaparken bilimsel kurallara göre hazırlanması gerekir. 

lisans tezi nedir, lisans tezi nasıl yazılır

Lisans tezi kaç sayfa olmalıdır

Tam olarak şu kadar sayfa sayısı olacak diye bir kural yok. Ancak 50 ile 80 sayfa arasında istenir. Bu tezlerin bazıları sadece literatür tarama olarak yazılırken bazı durumlarda istatistik analiz, spss analiz, uygulama istenir. Bu da lisans tezinin sayfa sayısını arttırabilir.

Lisans tezi nasıl yazılır

Size aşama aşama belirtmek istiyorum.

 • Tez konusu seçilir
 • Tez öneri formu hazırlanır
 • Literatür taraması yapılarak benzer konular toplanır.
 • Yazım aşamasına geçilir.
 • Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yapılır.
 • İntihal raporu alınır.
 • İntihal oranı yüksekse intihal düşürme yapılır.
 • Tez tamamlanarak teslim edilir.

30 günde tez yazılır mı

Evet teknik olarak yazılır. Size kısaca nasıl yapacağınızı anlatmak istiyorum. Kolay tez konusu seçin. Daha önce yazılmış tez konusu seçmeye çalışın. Konunuz ile ilgili benzer tezlere ulaşmaya çalışın. Bunun için yök tez sitesine bakabilirsiniz. Konuya göre taratma yapabilirsiniz. Bulduğunuz tezlerdeki içindekiler sayfasına bakın. Kendi başlıklarınızı oluşturun. Alt başlıkları da belirleyin. 5-6 tezden ilgili yerleri, kendi cümleleriniz ile yazın. Atıfları kaynakçaya yerleştirin. 30 günde teziniz tamamlanmış olur. 1 ayda yüksek lisans tezi nasıl yazılır makalesini okuyabilirsiniz.

Lisans tezi hazırlanır

4 senelik üniversitelerde ilk kez tez yazacak öğrencilerin en büyük sorunu tezi nasıl hazırlayacağım? kaygısıdır. Bunun için en hızlı ve öğrenciyi en başarılı yapacak yöntem lisans tezi yazma merkezimiz her biri kendi alanında uzman kadromuz ile bir an evvel çalışmaya başlamaktır, böylece bu sorunlu aşamayı bir an önce başarılı biçimde geçerek kendinize ve kariyerinize daha çok fazla vakit ayırmanıza olanak sağlamaktadır.

Lisans tezi yazdırma

Lisans tezi yazmak deneyim ve uzmanlık gerektiren, bunun yanında kapsamlı ve geniş bir araştırma gereken bir süreçtir. Bilhassa akademik kariyer isteyen öğrenciler adına lisans tezi aşamasını ve devamında oluşabilecek bilimsel değer taşıyan tezi ilk adımı olacağından dolayı oldukça önemlidir. Lisans tezi yazdırma yolunu seçenler bizden destek alabilir.


Lisans tezinizi oluştururken zorlanıyor musunuz? Bunun yanında vakit sıkıntı mı çekiyorsunuz? Bunun için tek yapmanız gereken profesyonel ekibimizden destek almanız olacaktır. Tez yazdırma için bizi arayın. 

Lisans tezi yazdırma ücretleri ne kadar

Tez yazdırma forumlar üstünden değil, doğrudan tez yazan bireylerle ya da kurumlarla görüşerek yapılması önerilen bir süreçtir. Bundan dolayı çalışma hazırlanırken oldukça özen gösterilmeli ve herhangi bir problem çıkmaması adına bütün aşamalar danışmanınız ile değerlendirilerek tezin başarılı olması sağlanmalıdır.

Lisans tezi hazırlama Türkiye genelinde her şehirde herkes tarafınca tercih edilen deneyimli tez hazırlayan çalışma arkadaşlarımızdan faydalanmanıza olanak veriyor.

Lisans tezi yazdırmak istiyorum

Dilerseniz internetten her çeşit bilgiye erişebileceğiniz şirketler ve lisans tezinizi yazacak bireylere ulaşabilirsiniz. Para ile lisans tezi yazdıran öğrenciler de var mı? Güvenlik ve gizlilik kurallarına göre davranıldığında para ile yazdırılan tezler, savunmaları da başarılı bir biçimde yapıldığı takdirde herhangi bir soruna yol açmayacaktır.

Lisans tezi kaç günde yazılır

Tez yazacak öğrenciler kaç günde tez yazabileceklerini bize sormaktadır. Tez için kaynaklara ulaşmada sorun yoksa tezi tamamlamanız uzun süre almaz. Tez hazırlama programlarına hakimseniz yaklaşık 1 ayda lisans tezini yazabilirsiniz. Ancak önerilen tez danışmanınız ile uyumlu gitmektir.

Lisans tez örnekleri

Tez örnekleri tez yazmak için yapılması gereken çalışmalardan biridir. Bölüm ve konunuz ile ilgili tez örneklerini bulup nasıl yapıldığını analiz etmeniz önemlidir. Örnek tezlere nasıl ulaşabilirsiniz. Ulusal tez merkezi sitesine gidin. Detaylı araştırma yapın. Benzer tez konusuna göre sınıflandırma yapın. Yüzlerce tez örneğine ulaşabilirsiniz.

Lisans tezi için kaynak nasıl bulunur

Kaynak bulma tezin yarısıdır. Tezi kolayca yazmak için kaynağa sahip tez konusu belirlenmelidir. Bu nedenle kaynağı az olan, literatürde olmayan konulardan uzak durun. Size lisans tezi için kolay kaynakların nasıl bulunacağını anlatmak istiyorum.

Lisans teziniz için kaynaklara ulaşmak için;

 1. Tez konunuz ile ilgili yazılmış tezleri bulun.
 2. Kaynakça kısmına odaklanın.
 3. Kaynakçada verilen tezlere yoktezmerkezinden ulaşın.
 4. Oradaki tezlerde sizinle aynı başlıkları belirleyin.
 5. Cümleleri değiştirip tezinizde yazın.
 6. Atıfları kaynakçada belirtmeyi unutmayın.

Lisans tezinizin bölümleri/aşamalarının tamamlanmasının ardından, üniversitenizin yazım rehberine göre son dizayn ve kontrol çalışmaları yapılır. Birkaç defa incelendikten sonra bir bütün şeklinde sizlere teslimi sağlanır. Bu neden ile tez yazım aşamasının sağlıklı bir biçimde sonuna kadar işlemesi taraflar bakımından oldukça önemli bir kısımdır.

Tez yazım desteği

İstenilen bütün fakülteler için makale, tez, akademik yazı yazılır bunların yanında spss analizi, veri analizleri değerlendirilir. Eğer siz de tez yazdırma konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız yapmanız gereken tek şey iletişim kısmından bize başvurmak olacaktır.

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?