Tez Hazırlama Genel İntihal oranını nasıl düşürebilirim

İntihal oranını nasıl düşürebilirim

İntihal düşürme

İntihal düşürme nedir; intihal raporunda benzerlik olarak gözüken renkli yerlerin tekrar farklı kelimeler ile yazılmasına intihal düşürme adı verilir. Bu sayede tekrar rapor alındığında benzer yerler yok edilerek makale özgünleştirilmiş olur. İntihal düşürme oldukça teknik bir konudur. Kişinin konuya hakim olması gerekir. Bu işlem doğru şekilde yapılmazsa bir takım sorunlar ortaya çıkabilir.

İntihal oranını nasıl düşürebilirim sorusunu tez, proje yazan tüm öğrenciler sormaktadır. İntihal kavramı akademik dünyaya gireli pek uzun olmadı. Ancak, öğrenciler henüz konuyu bilmedikleri için tez tesliminde sorun yaşamaktadır. Bu yazıda benzerlik oranını nasıl düşürebileceğinizi öğreneceksiniz.

İntihal oranını nasıl düşürebilirim

İntihal oranını nasıl düşürebilirim

İntihal nedir, nasıl tespit edilir, önce bundan başlayalım. En genel hali ile kes kopyala yapmak anlamına gelir. Bir farklı ifade ile kaynak göstermeden, atıf yapmadan alınan yazı, düşünce, fikir anlamına gelir. İntihal oranı nasıl tespit edilir? Turnitin benzeri intihal ölçen programlar vasıtası ile anlaşılır.

İntihal oranını nasıl düşerebilirim sorusuna gelecek olursak, benzeyen yerleri yeniden yazmanız gerekecek. Peki bunu nasıl yapacaksınız. Adım adım intihal nasıl düşürülür anlatalım.

Adım 1 : İntihal raporunu alın

Önce intihal raporunu alın. Enstitüden ya da tez danışmanınız vermedi ise bizi arayın. Size benzerlik raporunu verelim. Pdf intihal raporunu bilgisayarınıza açın. İntihal raporu yazısını okuyabilirsiniz.

Adım 2 : Benzeyen yerleri bulun

Rapordaki benzeyen yerleri, teziniz ya da projenizdeki word dosyasında kırmızı renge boyayın. İşaretlemeyi tüm renkli yerleri yapana kadar devam edin.

Adım 3 : Yeniden yazın

Anlamı değişmeden, değişik kelimeler ile yazın. Eş anlamlı kelimeler kullanın. Kelimelerin, bağlaçların yerlerini değiştirin. Okuyup özetini çıkarıp yazabilirsiniz. Bu işlemler, kırmızı yazılar gidene kadar yapın.

Adım 4 : Tekrar intihal raporu alın.

İşlem tamamlandıktan sonra kontrol etmek için yeniden rapor alın. Rapor alırken, veritabanı kapalı olmasına dikkat edin. Aksi takdirde sorun yaşayabilirsiniz. İntihal raporu almak için bizi arayın.

İntihal oranı nasıl düşürülür ekşi

Bizi arama motorlarında ve sosyal medyada arayan öğrenciler olmaktadır. Sözlüklerden özellikle de eksi sözlükten öğrenciler aramaktadır. Bu nedenle bizi arayan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yardımcı olmaktayız.

İntihal oranı nasıl düşürme

Arama yapılan bir diğer kelime de intihal oranı nasıl düşürme olmaktadır. Düşürme ile ilgili yukarıda 4 adımda verdiğimiz yazıyı okuyabilirsiniz.

İntihal nasıl düzeltilir

Yukarıda 4 adımda intihal nasıl düzeltilir yazısı yeterli olacaktır. Yeterli olmaması durumunda bizi arayıp intihal düşürme hizmeti alabilirsiniz.

İntihal düşürme yöntemleri

Birçok metot ile intihal oranı azaltılmaktadır. Kısaca bazılarını sayacak olursak, kelime yerlerini değiştirme, eş anlamlı sözcük kullanma, cümle yapısını değiştirme. Özet çıkarsam, farklı kelimeler ile aynı anlamı verecek şekilde yazma. Tüm bunlar intihal düşürme yöntemleri içinde yer almaktadır. İntihal oranını düşüremiyorum diyorsanız arayın.

intihal programına yakalanmamak

En önemli konulardan biri de turnitin intihal programına yakalanmamaktır. Bunun için kes kopyalama yapmamak gerekir. Alıntı yapıldığında mutlaka kaynakçaya doğru şekilde yazılmalıdır. Atıflar düzgün yapılması gerekir. Turnitin programı her türlü hileyi yakalamaktadır. Hile yolunu seçmemek sizin yararınıza olacaktır. İntihal oranımı düşürmek istiyorum diyorsanız arayın.

İntihal düzeltme programı

İntihali düzeltme yazılımı henüz geliştirilmedi. Bir takım turnitin hileleri ile yapmaya çalışanlar olmaktadır. Fakat turnitin benzerlik programı hemen tespit ederek yakalamaktadır.

Turnitin benzerlik oranı düşürme yöntemleri

En yaygın yazılım turnitin programıdır. Turnitinde oranı düşürmek için öncelikle raporu almanız gerekir. Eğer kendiniz düşürmeyi yapamazsanız bizi arayın. Bir kaç gün içinde garantili intihal düşürme ile teslim edelim. Kendiniz yapacaksanız yukarıda 4 adımda intihal oranınızı düşürebilirsiniz.

İntihal düşürme için bizi arayabilirsiniz.

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?