+905325266588
bilgi@odevtezproje.com

Tezimi bitiremiyorum diyen öğrenciler ne yapmalı

Tezimi bitiremiyorum ne yapmalıyım sorusu son zamanlarda çok fazla sorulmaktadır. Lisans ve yüksek lisans tezi yazma konusunda birçok öğrenci sorun yaşamaktadır. Bunların farklı gerekçeleri olabilir. İş hayatı, zaman bulamama, isteksizlik, motivasyon kaybetme… Nedenleri farklı olsa da yapılması gereken tezin tamamlanması için gayret göstermek olmalıdır.

Tezimi bitiremiyorum, tezim reddedildi

Lisans tezimi bitiremiyorum

İlk kez tez yazan lisans öğrencileri teknik olarak tez nasıl yazılır bilmemeleri normaldir. Ancak, bir şekilde bu tezin yazılıp teslim edilmesi gerekir. Lisans öğrencilerine tezi teslim etmeleri için en son yol tezi yazdırmaktır. Aksi takdirde zaman ve para kaybı daha fazla olacaktır. Lisans tezimi tamamlayamıyorum diyen öğrencilere akademik destek verilir.

Yüksek lisans tezimi bitiremiyorum

Aynı şekilde yüksek lisans tez yazımında sorun yaşayan öğrenciler de bizi aramaktadır. Tüm aşamalarda yüksek lisans tezini yazamayan öğrencilere yardımcı oluyoruz. Sadece tez değil proje yazan lisans üstü öğrencilerine de yardımcı olmaktayız.

Yüksek lisansı tez aşamasında bırakmak

Birçok öğrenci hem iş hayatı hem de yüksek lisans, MBA programlarını zorlukla götürmektedir. İş hayatı ile üniversite arasında kalan birçok öğrenci tez aşamasında eğitinine son vermektedir. Bu noktada olan öğrencilere önerimizi yüksek lisans tezlerini yazdırmak olur. Cüzi bir para vererek tez danışmanlık şirketlerine tezinizi yazdırabilirsiniz.

Bebeğim oldu tezimi yazamıyorum

Bayan öğrencilerden en çok gelen şikayet, doğum sonrası tez ile ilgilenmeme olmaktadır. Farklı nedenler ile tezini yazamayan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine tez yazım desteği verilir.

Tezim reddedildi, hocam düzeltme verdi ne yapmam lazım

Bu durumda olan öğrencilerin tezde danışmanın beklediği düzenlemeleri biran önce yapmaları gerekir. Kısaca ne tür durumlarda danışman hoca tezi reddetmekte:

 • Literatür tarama eksikliği
 • Kaynakların güncel olmaması
 • Tez formatına uygun olmaması
 • İntihal oranının yüksek olması
 • Dilbilgisi ve anlatım bozukları
 • Hipotezin olmaması ve iyi açıklanmaması

Tez yazamayanlara tavsiyeler

Tez yazmakta zorlanan öğrencilere önerilerimi yazmak istiyorum. Aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra 1 ayda yüksek lisans tezi nasıl yazılır makalesini okuyun.

 • Zamanınız varsa ve tez danışmanınız kabul ederse, tez konunuzu değiştirin. Daha kolay, literatürde kaynağı bol olan tez konusu ile değiştirin.
 • Tez yazımı için plan yapın. Günlük ilerlemek için kendinize hede koyun. 5-10 sayfa yazacağım diye. Günlük, haftalık, aylık hedefleriniz olsun. Bunlara bağlı kalın.
 • Tez yazım kılavuzuna göre yazın. İleride size sorun çıkarmasın.
 • Başka tezlerden, araştırmalardan bire bir kopyalama yapmayın. Turnitin intihal programı yakalıyor.
 • Tez yazımında deneyimli olan kişilerden teknik öğrenin.
 • Yapamıyorum diye vazgeçmeyin. Tez yazan sitelerden destek alın. Zorlandığınız kısımlar için ücretli tez yazım desteği alın. Hakkınızı kaybetmeyin.
 • Reddedilen teziniz ile ilgili eleştirileri not alın. Hemen düzeltmeye başlayın.
 • İçerik ve şekil yönünden teziniz neden reddedildi, bunları düzeltme için bilen birilerinden destek alın.
 • Tez yazma programlarından olan word u kullanmayı boş zamanlarınızda öğrenin. Youtube da birçok video var. Otomatik içindekiler nasıl oluşturulur, kaynakça nasıl yapılır, APA ya göre atıflar, dipnot vs.

Tez yazamayan öğrencilere en basit tavsiye tezi yazdırmaktır. Para ve zaman kaybetmek istemiyorsanız tezinizi güvenebileceğiniz danışmanlık merkezlerine yazdırabilirsiniz.

Related Post

Tez hazırlama merkeziTez hazırlama merkezi

Öncelikle tezin ne olduğundan bahsetmek gerekirse tez; tartışmaya, araştırmaya ve herhangi bir iddiayı temel alarak yeni bir düşünce beyanında bulunmak, bir öneriyi kabul edilmiş bilgiler ile bilim dünyasının eleştirisine sunmak demektir. Tez nasıl

Tez yazanlarTez yazanlar

Tez yazanlar size lisans, yüksek lisans tezini ücretli olarak yazar. Hazır biçimde tez satan birçok şirket bulunmaktadır.  Yeni çalışmalar rehberliğinde inşaat, tıp ve mimarlık alanlarında da uygun ücretli tezleri satın

WhatsApp'tan yazın