Tezimi bitiremiyorum ne yapmalıyım sorusu son zamanlarda çok fazla sorulmaktadır. Lisans ve yüksek lisans tezi yazma konusunda birçok öğrenci sorun yaşamaktadır. Bunların farklı gerekçeleri olabilir. İş hayatı, zaman bulamama, isteksizlik, motivasyon kaybetme… Nedenleri farklı olsa da yapılması gereken tezin tamamlanması için gayret göstermek olmalıdır.

Lisans tezimi bitiremiyorum

İlk kez tez yazan lisans öğrencileri teknik olarak tez nasıl yazılır bilmemeleri normaldir. Ancak, bir şekilde bu tezin yazılıp teslim edilmesi gerekir. Lisans öğrencilerine tezi teslim etmeleri için en son yol tezi yazdırmaktır. Aksi takdirde zaman ve para kaybı daha fazla olacaktır. Lisans tezimi tamamlayamıyorum diyen öğrencilere akademik destek verilir.

Yüksek lisans tezimi bitiremiyorum

Aynı şekilde yüksek lisans tez yazımında sorun yaşayan öğrenciler de bizi aramaktadır. Tüm aşamalarda yüksek lisans tezini yazamayan öğrencilere yardımcı oluyoruz. Sadece tez değil proje yazan lisans üstü öğrencilerine de yardımcı olmaktayız.

Bu makaleyi okuyun  Tez nasıl yazılır

Yüksek lisansı tez aşamasında bırakmak

Birçok öğrenci hem iş hayatı hem de yüksek lisans, MBA programlarını zorlukla götürmektedir. İş hayatı ile üniversite arasında kalan birçok öğrenci tez aşamasında eğitinine son vermektedir. Bu noktada olan öğrencilere önerimizi yüksek lisans tezlerini yazdırmak olur. Cüzi bir para vererek tez danışmanlık şirketlerine tezinizi yazdırabilirsiniz.

Bebeğim oldu tezimi yazamıyorum

Bayan öğrencilerden en çok gelen şikayet, doğum sonrası tez ile ilgilenmeme olmaktadır. Farklı nedenler ile tezini yazamayan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine tez yazım desteği verilir.

Tezim reddedildi, hocam düzeltme verdi ne yapmam lazım

Bu durumda olan öğrencilerin tezde danışmanın beklediği düzenlemeleri biran önce yapmaları gerekir. Kısaca ne tür durumlarda danışman hoca tezi reddetmekte:

  • Literatür tarama eksikliği
  • Kaynakların güncel olmaması
  • Tez formatına uygun olmaması
  • İntihal oranının yüksek olması
  • Dilbilgisi ve anlatım bozukları
  • Hipotezin olmaması ve iyi açıklanmaması

Tez yazamayanlara öneri

Tez yazamayan öğrencilere en basit tavsiye tezi yazdırmaktır. Para ve zaman kaybetmek istemiyorsanız tezinizi güvenebileceğiniz danışmanlık merkezlerine yazdırabilirsiniz.

Tezimi bitiremiyorum diyen öğrenciler ne yapmalı
WhatsApp'tan yazın